Wzmacniasz DVB-T – kiedy sygnał telewizyjny jest słaby

Wzmacniasz DVB-T – kiedy sygnał telewizyjny jest słaby

Jeśli szukasz wzmacniacza DVB T, koniecznie wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze.

Oglądanie TV stało się obecnie codziennością. Spoglądamy na telewizję przy porannej herbacie i przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy w telewizji oglądają nasze pociechy, nastolatki, osoby będące w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy może wyszukać coś idealnego dla siebie. Niestety, czasem sygnał jest tak słaby, że odbiór wybranego kanału jest zwyczajnie niemożliwy. Idealnym rozwiązaniem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może być potrzebny?

Należy pamiętać, że siła sygnału bywa tym gorsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym złączu, co oznacza, że korzystnym rozwiązaniem okazuje się być ograniczenie liczby gniazd antenowych, a także unikanie sztukowania kabli. Zastosowanie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał staje się mocniejszy, a tym samym odbieramy o wiele lepszy obraz. Wzmacniacze zakłada się zaraz przed telewizorem bądź zaraz za anteną. Miejsce ich rozmieszczenia zależne jest od tego, w jaki sposób skonstruowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się także w wypadku radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka rodzajów urządzeń tego rodzaju. Aktualnie wykorzystywać można wzmacniacze pasmowe, budynkowe, masztowe i kanałowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Montuje się go niezwykle blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy typ wzmacniacza – potęguje on sygnał jedynie wskazanych kanałów, ale jednocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wtedy, kiedy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To wykorzystywanie właśnie jego poleca się w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a potem ustawia na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w małych, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]