Sklep z falownikami

Sklep z falownikami

Na efektywność falownika duży wpływ ma kupno właściwego modelu. Mimo, że czytelnikom średnio obytym w tym temacie na pewno wydaje się to trudnym wyzwaniem, jeśli zastosujemy się do kilku porad, nie będzie to przyczyną dużych trudności. Jakie cechy zasługują zatem na szczególną uwagę?

Przeznaczenie falowników

Największe znaczenie ma dobór falownika odpowiedniego do konkretnego urządzenia. Jeśli mowa o niewielkich napędach, sprawdzą się nawet falowniki o małej mocy, jednak do napędzania na przykład instalacji fabrycznych zaleca się sięgnąć po bardziej wydajne falowniki.

Jak mają być zasilane falowniki?

Informacje o tym, jakiego zasilania potrzebuje dany silnik widnieją na jego obudowie. Niektóre maszyny pracują tylko z zasilaniem trójfazowym, w przypadku innych natomiast mamy możliwość zastosowania kilku rodzajów przemienników.

Nie kupuj nieznanych falowników

Jakość falowników ma wpływa nie tylko na wydajność zasilanej za ich pomocą instalacji, ale również życie i zdrowie przebywających przy niej osób. Z tego powodu przy ich kupnie powinniśmy dowiedzieć się, jaką opinią cieszą się falowniki określonego producenta – często jest świadectwem ich jakości.

Falowniki – a co poza tym?

Działanie przemienników będzie jeszcze wydajniejsze, kiedy wyposażymy je w właściwe dodatki. Najważniejsze są z pewnością enkodery, dzięki którym można precyzyjnie ustalić prędkość obrotową osi. Powinniśmy też dokupić panele, sprawiające, że obsługa falowników staje się łatwiejsza.