Silniki elektryczne prądu stałego i motoreduktory – gdzie je zamówić?

silniki elektryczne producent, ultra robotics

Powszechne użycie robotyki w najróżniejszych dziedzinach przemysłu oraz automatyzacja procedur magazynowych i logistycznych, wymusza sięgnięcie po efektywne rozwiązania z zakresu układów napędowych i sterowania. Polska firma Ultra Robotics odpowiada na to zapotrzebowanie proponując m.in. precyzyjne sterowniki serwomechanizmów i serwonapędy od uznanych globalnych producentów.

Motoreduktory, przekładnie i silniki elektryczne od najlepszych producentów

Działająca od przeszło dekady na polskim rynku spółka Ultra Robotics jest dystrybutorem przekładni falowych i planetarnych, silników elektrycznych DC, jak również motoreduktorów (szczotkowych i bezszczotkowych) produkowanych z materiałów wysokiej jakości przez renomowanych producentów. W asortymencie Ultra Robotics znajdują się produkty niemieckiej firmy Harmonic Drive, dostarczającej dokładne niewielkie serwonapędy cechujące się nadzwyczajną żywotnością i niezawodnością. Wytwarzane przez Harmonic Drive napędy i przekładnie wykorzystuje się m.in. w produkcji frezarek, robotów przemysłowych czy sprzętu medycznego, a przez wzgląd na możliwość ich użycia w trudnych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, stosuje się je też w kosmonautyce, lotnictwie oraz kriogenice.

Ultra Robotics jest też dystrybutorem produktów firmy ELMO Motion Control z Izraela, słynącej z najbardziej kompaktowych sterowników serwo na rynku (napędy Platinum Twitter), które wyróżniają się szeroką obsługą informacji zwrotnych, wysoką przepustowością oraz wysoką mocą obliczeniową z dużymi zasobami pamięci, a ich wydajność utrzymuje się na pułapie 99% nawet przy niewielkich wymiarach. Z kolei jej serwonapędy z linii GOLD doskonale pracują w skrajnych warunkach środowiskowych, w tym nie tracą funkcjonalności przy nagłej zmianie temperatury, której różnica może wahać się od -40 do +70 stopni Celsjusza, narażeniu na intensywne wstrząsy mechaniczne i drgania, a także przy dużej wilgotności (nawet do 90%).

Spółka Ultra Robotics ma w ofercie także rozwiązania od Sesame Motor Corp, Eisele Antriebstechnik GmbH, Bodine Electric Company oraz Positec.

Dane firmy:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]