Multiswitch kaskadowy – co daje?

Multiswitch kaskadowy – co daje?

Chcesz kupić multiswitch kaskadowy? Odwiedź tę stronę

Instalacje komputerowe znajdziemy już we wszystkich budynkach. O tym, czy określona instalacja będzie odpowiednia, decyduje wiele parametrów. Musi rzecz jasna być solidna i gwarantować wysoką jakość przesyłanych danych, ale równie ważna jest opcja bezproblemowego jej powiększenia. Wykonanie nowych połączeń nie powinno wiązać się z potrzebą przeprowadzenia złożonych prac – przez to pozostali abonenci nie byliby w stanie przecież przez pewien czas uzyskać dostępu do sieci. Szczęśliwie dostępne są technologie, przez które skalowanie instalacji będzie łatwe oraz bezproblemowe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat wymagane jest prawem.

Budowa multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie skalowanie sieci. Jest to boks ze znajdującymi się na rantach wtyczkami i złączami, do jakich podłączane są przewody. Jeżeli konieczne jest powiększenie sieci – na przykład wówczas, kiedy nowy odbiorca wykupił do niej dostęp – musimy tylko podłączyć nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać różne liczby wyjść dla odbiorców – najmniejsze moduły tego rodzaju mają 8 wtyczek, ale w sprzedaży dostępne są także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma złączami.

Co będzie ważne przy kupnie multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo stwierdzić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie rzecz jasna ilość wtyczek – dla małych obiektów może wynosić 8, ale w większych blokach należy rzecz jasna wykorzystać moduły o większej liczbie złączy. Niezwykle istotna będzie także separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w największej mierze wpływa wszak na czytelność danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe wykazują separację na poziomie 30 db. Jest to istotne przede wszystkim w sieciach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]