Kable RTV do wszystkich instalacji

Kable RTV do wszystkich instalacji

Jeśli chcesz kupić kable RTV, koniecznie sprawdź www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne

Bez wydajnych instalacji nie moglibyśmy pobierać sygnału telewizyjnego czy internetowego. Jak nietrudno się domyślić, najważniejszymi ich elementami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe będzie przesłanie danych do poszczególnych węzłów i wtyczek. Ze względu na fakt, jak są one ważne, ekipy montujące instalacje z dużą uwagą wybierają wykorzystywane przez nie kable. Ich dobór może okazać się źródłem poważnych trudności – przecież w zależności od warunków musimy wykorzystać odmienne kable. Ważna jest także ich solidność, bo sieci powinny posłużyć przez minimum kilkanaście lat eksploatacji. Jak zatem kupować kable RTV? Które ich rodzaje są dostępne?

Zastosowanie kabli RTV

Najczęściej wykorzystywanym typem kabli RTV są kable światłowodowe – dzięki nim transmituje się impulsy internetowe, telewizyjne czy połączeń telefonicznych. Jak nietrudno stwierdzić, kable światłowodowe jako nośnik informacji wykorzystują światło, które przesyłane jest po właściwie przystosowanym do tego włóknie szklanym. Oprócz tego wykorzystywane są również kable koncentryczne, które stosuje się zwykle do przesyłu sygnałów o niewielkiej mocy. Takie kable wykorzystywane są przede wszystkim do transmisji danych bezpośrednio do klientów.

Jak wybrać kable RTV?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, dobór kabli RTV nie jest łatwy. Dlatego firmy zakładające takie sieci najchętniej stawiają umowę z doświadczonymi dostawcami. Kupując kable RTV od dobrego sklepu otrzymujemy gwarancję, że złożona z nich instalacja będzie zawsze niezawodna. Warto wybrać tego dostawcę, który sam wytwarza oferowane przez siebie kable RTV. Istotne okazuje się także to, czy ekipa dostarczająca kable RTV udziela gwarancji i oferuje porady w razie problemów – przecież to producent powinien doskonale znać swoje kable i niezależnie od warunków zaproponować rozwiązanie, które umożliwi wykonanie wydajnej sieci.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]